ГоловнаРеєстраціяВхід ПП "стАрхаус"
Четвер, 22.11.2018, 12:21
Форма входу
Меню сайту

Категорії розділу
Советы застройщику [8]
Школа ремонта [2]
Здесь можно найти ответы на актуальные вопросы при ремонте квартиры или дома, которые облегчат Ваш труд.

Пошук

Індикатор цін
НЕДВИЖИМОСТЬ - независимый украинский портал

Наше опитування
Коли Ви замовляєте проект?
Всього відповідей: 156

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Советы застройщику

Розпланування та благоустрій ділянки

                                               Планування та благоустрій ділянки.

  Основним постулатом, від якого відштовхуються для раціональної організації індивідуальної земельної ділянки та розміщення на ній житлового будинку господарських і побутових споруд є те, що житловий будинок і земельна ділянка повинні бути нерозривними складовими єдиного організму, тобто найбезпосереднішим чином впливати одна на одну і визначати взаємну структуру «будинок - планування ділянки», «ділянка - планування будинку».

  Планувальна та об`ємно-просторова структура житлового будинку перебуває у прямій залежності від розмірів ділянки, особливо від ширини по фронту вулиці, від форми та рельєфу, орієнтації за сторонами світу, а також від того що і де передбачається розмістити. Не зайвим буде врахування плану розміщення будинків та господарських споруд на сусідніх ділянках.
  Перед тим як приступити до освоєння ділянки доцільно розробити детальний письмовий план послідовності виконання усіх етапів будівельних робіт. Почніть із креслення своєї ділянки в масштабі 1:50 або 1:100. Перенесіть на схему розміри ділянки, її сторін, орієнтацію за стронами світу, вхід, місце, де повинен бути будинок і госпблок. Якщо на вашій ділянці є гарні дерева або кущі, не поспішайте їх викорінювати. Розглядаючи різні варіанти розміщення всіх необхідних вам компонентів ділянки подбайте про те щоб вони органічно вписувались у вже існуючий природний ландшафт.
  Обов`язково треба враховувати особливості рельєфу місцевості, глибину залягання підгрунтових вод і напрямок пануючих вітрів. Всі ці фактори дають можливість точно визначити, що і де ви можете посадити на своїй ділянці. Наприклад: якщо глибина підґрунтових вод менша 1 метра, то перш ніж саджати плодові дерева, ділянку потрібно осушити.
  Невеличкий горбик чи заглиблення також можна оптимально вписати у загальний план забудови. Вони можуть стати природною основою альпійської гірки та маленької водойми.
  Якщо з якогось боку у напрямку ділянки дмуть основні вітри варто подумати про те як її захистити. Це можна зробити, наприклад за допомогою живоплоту.
  Перш ніж розпочинати зведення будівель, необхідно підготувати поверхню ділянки - засипати ями, викорчувати пеньки. При цьому важливо зберегти верхній, найбільш родючий шар грунту, не порушити рельєф і основні природні стоки поверхневих вод, передбачити загальний збір і відведення паводкових вод у низини ділянки. Крім того, не слід забувати, що ваша ділянка - це шматочок живої природи, що тісно пов'язаний із навколишнім ландшафтом. Тому не треба прагнути ідеально вирівнювати поверхню садової або присадибної ділянки. Максимальне збереження природного рельєфу й існуючих зелених насаджень не тільки позитивно впливає на водно-повітряний режим ґрунтового прошарку, але і дає змогу оригінально вирішити благоустрій території, додати їй художнього образу. 

     


  Намітивши основні функціональні зони ділянки, визначте місце для розміщення будинку, господарських будівель, доріжок, плодового саду, городу, квітника і приступайте до закладання саду.
Загальні правила будівництва залишають кожному індивідуальному забудовнику надзвичайно широкий простір для організації земельної ділянки за власними уподобаннями. Багаторічний народний досвід та практика професійного архітектурного проектування дають можливість подати кілька рекомендацій, які, можливо, стануть вам у пригоді. Перше і найголовніше - постарайтесь обмежити кількість споруд на ділянці. Практично всі господарські об'єкти (крім приміщень для утримання худоби і птиці) можна розмістити в підвалі чи частині першого поверху.
  Якщо ж з тих чи інших причин, крім житлового будинку, ви споруджуєте на своїй ділянці ще й інші будівлі, скажімо, сарай, літню кухню, тепличку тощо, постарайтесь їх максимально зблокувати.
Будинок не слід розташовувати посередині ділянки. Краще це зробити ближче до однієї з бічних меж (якщо є така можливість, то до північної, - будинок не затінюватиме землю). Відстань між його стіною і межею ділянки слід залишити не менше 1 м для того, щоб можна було доглядати і, за необхідності, ремонтувати будинок.
  Веранду доцільно зорієнтувати на північ або схід, щоб вона менше нагрівалася під сонцем. Тут також улаштовують літні їдальні, скажімо, під перголами (які обсаджують виткими рослинами - виноградом, плющем тощо), альтанки, за необхідності - дитячі майданчики. Декоративні та плодово-ягідні рослини створять інтер'єр "зеленої кімнати", яка збільшує площу будинку в теплий період року.
Будинок варто ставити на найвищому місці ділянки, щоб вода від атмосферних опадів обходила його стороною. Щоб запобігти утворенню брудних калюж у відповідних місцях можна зробити підсипку або улаштувати канавки для відводу води в кювет. Особливу увагу звертайте на це при плануванні ділянки з ухилами. Для перехоплення води, що стікає до будиночка, можна влаштувати водозбірну канаву, по якій вода буде стікати в низину ділянки.
  Господарські будівлі, як правило, споруджують у глибині ділянки на значній відстані від житлових будинків. Якщо господарський під'їзд планується з боку вулиці, їх доцільно максимально наблизити до будинку або навіть зблокувати з ним.
  Ведення особистого присадибного господарства з певною орієнтацією на товарне виробництво можливе на ділянках 1200-1500м і більше. Тут доречно було б згадати і про інтенсивні технології закритого грунту — так звані Сонячні вегетарії. Мова йде про технології, що незалежно від погодних умов дозволяють одержувати постійні високі врожаї на індивідуальних земельних ділянках.
  Крім основних житлових і господарських будівель, на ділянці рекомендується передбачити майданчик для відпочинку з розміщенням на ньому альтанки, навісу з декоративних рослин, декоративної водойми, дитячого куточка з пісочницею, квітника й ослонів.
  Найоптимальніший розрахунок окремих функціональних зон садової ділянки може бути таким: загальна площа - 600 м2; площа забудови - 50 м2; доріжки, площадки - 50 м2; сад - 300 м2; город - 60 м2; зона відпочинку і дитячого майданчика - 75 м2; господарська зона - 40 м2; квітники (або резервний фонд) - 25 м2. Звичайно, цей розрахунок дуже приблизний. Господар може змінювати в ньому буквально все, але таке розміщення зон найраціональніше, якщо ділянка для господарів - це не тільки сад і город, але й місце відпочинку.
  Організація власної земельної ділянки, розміщення на ній житлового будинку та різноманітних господарських і побутових споруд визначаються не лише побажаннями забудовника, а й регламентуються в законодавчому порядку містобудівними і будівельними нормами, мета яких, з одного боку - допомогти забудовнику не допустити небажаних для себе явищ у протипожежному чи санітарно-гігієнічному відношенні, а з іншого - простежити, щоб він не створював незручностей і, водночас, небезпеки знову ж таки у протипожежному чи сантіарно-гіїенічному аспекті іншим громадянам, сусідам.
  Протипожежні розриви між житловими будинками на сусідніх ділянках (а також між житловими будинками і господарсько-побутовимн спорудами як власними, гак і сусідськими) мають становити не менше 8 м. Враховується, що на сьогодні і житлові будинки, і господарські споруди, як правило, будуються з цегли, з перекриттям по дерев'яних балках і дахом по дерев'яних кроквах. При застосуванні інших матеріалів, залежно від їх горючості змінюються і розміри протипожежних розривів. Між двома сусідніми будинками, які не мають вікон один до одного, дозволяється не дотримуватись протипожежних розривів.
  Санітарно-гігієнічні розриви між сусідніми будинками, а також між будинком і господарськими спорудами, в стінах яких є вікна, становлять 7 м. Крім того, санітарно-гігієнічннй розрив між житловим будинком і господарськими спорудами, де утримується худоба та птиця, має бути не менше 12м.
Особливу увагу зверніть на відстань від господарських споруд для худоби, гноєсховища, надвірного туалету до колодязя чи колонки. Вона має бути не менше 20 м. Містобудівні правила регламентують також установлення житлових будників та інших споруд стосовно вулиці: споруди на головній, магістральній вулиці мають стояти не ближче 6 м від межі ділянки; на другорядній (житловій) вулиці - не ближче 3 м. Господарські споруди взагалі рекомендується переносити вглиб садиби, за винятком гаражів, які припускається ставити просто на межі ділянки, але так, щоб відкриті ворота не заважали руху пішоходів.
  Єдиної схеми розміщення плодових, ягідних і декоративних рослин на індивідуальній ділянці не може бути. Проте є ряд загальних положень, яких потрібно дотримуватись. Кращим вважають таке розміщення, при якому групи рослин, близьких за біологічними ознаками - зерняткові породи, кісточкові, кущові ягідники, суниці та овочеві культури - висаджують окремо. Насадження яблуні й груші на сильнорослих підщепах можна ущільнювані деревами цих самих порід на слаборослих. Розплановуючи сад, треба враховувати розміщення насаджень та городів на сусідніх ділянках. Сильнорослі дерева не повинні затінювати сусідні сади і городи. Щоб уникнути затінення на власній ділянці, з південного боку доцільно висаджувати відносно слаборослі дерева, ягідні та овочеві рослини, а з північного - сильнорослі. Ягідні культури недоцільно висаджувати під кронами плодових дерев, бо при цьому ускладнюється боротьба з шкідниками і хворобами саду. Будинок розміщують на відстані не ближче 3,5 м від межі ділянки та від дороги для того, щоб перед його фасадом можна було влаштувати декоративний садок і квітник. Навколо будівель доцільно висаджувати декоративні рослини, але так, щоб вони не затінювали вікон приміщення. Для зручності виконання основних робіт по захисту рослин від шкідників і хвороб плодові породи в саду краще висаджувати окремо. 
  Найбільш поширений спосіб розміщення рослин - прямокутний. Добре використовують сонячне освітлення і земельну площу дерева, розміщені шаховим способом. Якщо сад закладають в умовах хвилястого рельєфу то ряди спрямовують у поперек схилу контурним способом тобто вздовж горизонталей поверхні.
  І на завершення кілька слів про декоративне оформлення:
  Перед будинком на маленькому п` ятачку доречно буде розбити яскравий квітник із найрізноманітнішими квітами, щоб із ранньої весни і до пізньої осені вони милували ваше око своєю красою і викликали таємні зітхання в найближчих сусідів . Тераску захистіть від яскравого сонця кучерявими рослинами. Такі ж кучеряві, сланкі рослини красиво задекорують гараж, туалет, душ, літню кухню, прикриють від ваших і сторонніх очей компостну купу, вигрібну яму та інші малоприємні місця. А дитячий майданчик? Нехай він зовсім маленький, але з пісочницею, гойдалкою і дитячими меблями (можна переносними) - і все це на маленькому газончику у тіні невеличкого деревця або відгорожене ажурним штахетником оповитим якою небудь ліаною. А куточок відпочинку?, на створення якого ви, ми впевнені, усе таки зважитеся? Як затишно в цьому маленькому куточку з крихітним басейном над яким ростуть нарциси, іриси або ще які небудь чудові рослини. Все це і є використання декору під час благоустрою садиби.
            


Категорія: Советы застройщику | Додав: starhouse (03.04.2009)
Переглядів: 8545 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.9/29 |
Всього коментарів: 1
+1   Спам
1 Lyudmila   (26.01.2011 10:29)
smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

  ПП "стАрхаус" © 2008-2018