ГоловнаРеєстраціяВхід ПП "стАрхаус"
Четвер, 25.04.2024, 20:48
Форма входу
Меню сайту

Категорії розділу
Советы застройщику [8]
Школа ремонта [2]
Здесь можно найти ответы на актуальные вопросы при ремонте квартиры или дома, которые облегчат Ваш труд.

Пошук

Індикатор цін
НЕДВИЖИМОСТЬ - независимый украинский портал

Наше опитування
Коли Ви замовляєте проект?
Всього відповідей: 161

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Советы застройщику

Ділянка для забудови (вибір і купівля).

Ділянка для забудови (вибір і купівля).

 
Спорудження власного будинку починається з пошуку і визначення місця та ділянки землі. і тут треба бути дуже уважним, навіть прискіпливим, адже будинок повинен стати затишною фортецею, а не холодною спорудою, що стоїть на перетині семи вітрів. Тому при купівлі чи довгостроковій оренді ділянки під забудову слід звернути особливу увагу на ряд важливих моментів: місце знаходження, площа ділянки, грунтові води, лавини, втрати тепла, автомагістралі, високовольтні лінії, наявність глибоких ярів та впадин, інфраструктура. Важливим критерієм є також ціна та реальність оформлення надійних документів.


Ціна і необхідна площа ділянки
Ціна за ділянку залежить від загального стану цін на нерухомість. Поблизу міста, озера чи моря вона може сягати значної суми. Купуючи ділянку, доцільно перевірити її на наявність радіації, радіоактивних плям. Не бажані на ділянці великі ями, круті схили, звалища сміття. Також слід враховувати підземні води, підземне випромінювання, високовольтні лінії, антенні системи, які негативно діють на здоров'я не тільки людей, але й тварин і рослин. Всі ці фактори також впливають на ціноутворення.
За підрахунками фахівців ідеальний розмір ділянки для будинку з однієї сім'ї має становити 500 - 800 кв.м.

Втрати тепла через вітер
Втрати тепла через вітер на відкритому підвищенні можуть збільшуватися в чотири рази порівняно із захищеним південним схилом. При цьому на відкритому підвищенні значно збільшується вірогідність негативного впливу вітрів та дощу на будівлю (руйнування стін, зривання покрівлі чи навіть даху).

Втрати тепла через місцезнаходження
Найкращим місцем для спорудження будівлі є захищений південний схил. Тільки завдяки такому місцезнаходженню будинку зимою буде економитись близько 20% тепла порівняно з будинком, який знаходиться на рівнині. При купівлі ділянки слід враховувати, що температура навколишнього повітря на захищеному південному схилі приблизно на 2 град, вища, ніж на рівному місці. На відкритому підвищенні, а також у впадинах температура повітря зимою на 2-3 град, нижча, ніж на рівнині. Отже, втрати тепла у таких будинках збільшуються на 10-25%.

Втрати тепла через спосіб забудови
Важливим фактором економії тепла є спосіб розміщення будівель. Тому перевагу слід надати блочній формі забудови, при якій потрібно на 67% менше енергії, ніж при відокремленій, оскільки площа, що піддається морозу в другому випадку значно збільшується.

Інфраструктура
Дуже важливо звернути увагу на інфраструктуру. Мова йде насамперед про наявність дороги, яка по можливості має пролягати на північній стороні ділянки, про підведення води, струму, газу, тепла, телефону, а також про налагодження системи очищення снігу.

Грунтові води
Грунтові води можуть вплинути на весь план забудівлі ділянки, адже саме від їх наявності залежить практична побудова фундаменту для дому, підвалу, а також завезення землі для насипу. Щоб у майбутньому уникнути головного болю, необхідно визначити глибину їх залягання. При цьому слід мати на увазі, що у засушливі роки і глибина залягання ґрунтових вод може значно збільшуватись. Важливу інформацію з цього питання можуть дати сусіди, які проживають у цій місцевості.

Місцезнаходження ділянки
Кожна людина обирає місце для будівництва власної оселі відповідно до своїх вподобань. Але такі питання, як щоденний шлях до роботи віддаленість від магазину, базару, лікарні, дитячого садка чи школи, необхідно враховувати у будь-якому разі. Доцільно, щоб поздовжня вісь ділянки була зорієнтована Північ-Південь чи Схід-Захід. Це дасть можливість раціональніше планувати забудову ділянки, а також розбивку саду. Якщо планується будувати у гірській місцевості, то обов'язково треба врахувати можливість гірських обвалів, снігових лавин, зсувів, потоків тощо.
Щоб остаточно вирішити питання купівлі ділянки, знавці радять пожити на ній кілька днів, прислухаючись до себе і аналізуючи почуття, що з`являються при цьому.


За матеріалами інтернетсайтів

Категорія: Советы застройщику | Додав: Anatoliy (02.12.2008)
Переглядів: 1751 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.9/25 |
Всього коментарів: 1
+2  
1 Старр   (13.05.2009 16:19) [Матеріал]
классная статейка

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

  ПП "стАрхаус" © 2008-2024