ГоловнаРеєстраціяВхід ПП "стАрхаус"
Субота, 19.01.2019, 18:54
Форма входу
Меню сайту

Категорії розділу
Советы застройщику [8]
Школа ремонта [2]
Здесь можно найти ответы на актуальные вопросы при ремонте квартиры или дома, которые облегчат Ваш труд.

Пошук

Індикатор цін
НЕДВИЖИМОСТЬ - независимый украинский портал

Наше опитування
Коли Ви замовляєте проект?
Всього відповідей: 156

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Советы застройщику

Будинок з клеєного профільованого бруса.

Будинок з клеєного профільованого бруса.

     Будинок з клеєного бруса відрізняє від інших будинків, виконаних з традиційних матеріалів, цілий ряд переваг. Будинки з клеєного бруса гарні і престижні. Традиційні матеріали, які використовуються при будівництві будинків з дерева, - колода або звичайний брус зберігають природну для деревини вологу. Будівництво будинку з клеєного бруса виготовленого з висушеної деревини має ряд  істотних переваг. Завдяки використанню клеєного бруса скорочуються терміни будівництва будинку з клеєного бруса, оскільки він, на відміну від будинку з бруса звичайного, не вимагає часу на усадку. Технологія клеєного бруса дозволяє монтувати будинки з клеєного бруса цілий рік, монтаж конструкцій будинку на готовому фундаменті не перевищує 3-4 тижнів. Клеєний брус за теплоізоляційними якостями, повітропроникністю і щільністю прилягання перевершує найкращі параметри круглої колоди. Будинок з клеєного бруса це престиж і довговічність.

 

      Лінії по виробництву клеєного профільованого бруса зараз є одними з найбільш високотехнологічних в деревообробці. Це і не дивно - висока якість вироблюваного матеріалу вимагає найдосконалішого устаткування. Адже технологічний ланцюжок виробництва клеєного бруса вже після розпилювання і сушки лісоматеріалу включає як мінімум десять стадій. І на кожній з них використовується спеціальне високоточне устаткування. До речі, лише послідовно пройшовшись по всій технологічній лінії, стане зрозумілим чому будинки, побудовані з клеєного профільованого бруса, вирізняє висока якість.

     Технологія виготовлення виглядає таким чином. Після того, як стовбур дерева розпиляний на дошки, які ретельно висушені в сушильних камерах, вони поступають на подальшу переробку. Перш за все, вони калібруються на рейсмусових верстатах і розкроюються по ширині заготовки на багатопильних верстатах. Ця операція дозволяє виявити наявні в деревині приховані дефекти, які віддаляються, або, користуючись спеціальною термінологією, вибираються на торцювальних верстатах. Ділянки, що залишилися і не мають дефектів, зрощують по довжині на мінішип в дошки, що отримали назву «ламелі», на лініях торцевого зрощення. Ці напівфабрикати після висихання, обробки антипіренами і антисептиками калібрують на чотиристоронніх поздовжньо-фрезерних (фрезерно-кальовочних) верстатах. Лише після цього з ретельно висушених ламелей, що відстругують, відсортованих і зібраних по шматочках на спеціальних гідравлічних пресах і склеюється брус.  Ламелей, які склеюються може бути від 2 до 5, що дає можливість робити брус досить "товстим" - максимальна товщина досягає 200 мм. Для склеювання ламелей між собою використовують спеціальні високоміцні водостійкі екологічно чисті клеї, які не порушують здатності деревини "дихати". Ну а само якість склеювання повинна відповідати міжнародному стандарту DIN EN 204, клас водостійкості - D4. Ще одна хитрість при виготовленні клеєного бруса полягає в тому, що нерідко при склеюванні в єдиний брус направлення деревних волокон, або  як їх ще називають, "річних кілець" у ламелях задається в протилежні один від одного направлення. За рахунок цього клеєний брус виявляється міцнішим в порівнянні із звичайним, а при зміні вологості він не змінює своєї форми.

      Існує багато різних технологій виготовлення клеєного профільованого бруса. Він може бути склеєний як з цілісних дощок, так і зрощених з окремих шматків ламелей, які у свою чергу можуть мати сучки, або ж суки відділяються і закладаються пробками. Цілісними можуть бути, наприклад лише лицьові ламелі, а внутрішні - складеними. Інколи для лицьових ламелей може бути використана деревина іншої породи, наприклад на соснові ламелі зовні наклеюються ламелі з модрини. Точно також можуть використовуватися і ламелі з різним направленням розпила деревини. Все це робить певний вплив на якість, сорт і ціну матеріалу. Як правило, брус зі зрощених ламелей виявляється довше склеєного з цілісних дощок, його довжина досягає 9, а при необхідності і 11 метрів. На деяких підприємствах можливий випуск клеєних виробів довжиною 18-20 метрів.

    Для виготовлення клеєного профільованого бруса використовують ялину або сосну. Вони практично однакові по міцності, але розрізняються за інтер’єрними  властивостями зовнішніх ламелей. Деревина ялини має однорідний білий колір з великою кількістю маленьких темних сучків, тоді як деревина сосни неоднорідна за кольором (від рожево-жовтого до білого), крім того, в сосні багато великих довгастих сучків. Тому нерідко зовнішні ламелі роблять з ялини, що гарантує стінам будинку однорідність за кольором. А брус із зовнішніми ламелями з модрини захистить будинок від зовнішніх дій адже завдяки високому вмісту смоли модрина надзвичайно стійка до гниття. Після того, як ламелі склеєні в єдиний і неподільний брус, проводиться його профілізація на чотиристоронніх верстатах. Це один з найвідповідальніших моментів виготовлення клеєного бруса. Від точності виготовлення пазо-гребеневого з'єднання залежить якість всього бруса і, в результаті, якість майбутнього будинку. Кожна фірма-виробник клеєного бруса самостійно розробляє конструкцію цього з'єднання, внаслідок чого в різних фірм вони істотно розрізняються. Є конструкції, виконані, що є, з високою точністю паз і виступ у яких для ущільнення стику прокладається стрічковий синтетичний ущільнювач. Проте значно частіше зустрічаються складніші системи паз-виступ, використання додаткових ущільнювачів для яких завдяки високій точності їх виконання  не потрібний. Зчленування, що виходять, поєднуються абсолютно щільно, внаслідок чого в них не проникає волога, вони не продуваються і не промерзають. Після надання клеєному брусу профілю він торцюється в розмір - з високою точністю нарізується на елементи необхідного розміру. Завершуючим етапом виготовлення клеєного бруса є "заріз" в ньому на спеціальних чашкорізних верстатах вінцевих чашок і свердління отворів під нагелі.

    Тепер, після того, як ми познайомилися з технологічним циклом виготовлення клеєного профільованого бруса, стають зрозумілими всі ті переваги, про які говорять виробники. Перш за все, будинки з клеєного бруса поставляються вже у вигляді готового до зведення комплекту, оскільки його виготовлення, нарізка вінцевих чашок, виготовлення стикувальних елементів, свердління отворів і багато що інше виконується безпосередньо в заводських умовах. Осіданням будинків, побудованих з клеєного бруса, в принципі, можна нехтувати і займатися оздобленням практично відразу після збирання будинку. Осідання будинку з клеєного профільованого бруса складає не більше 2%. В той же час, осідання будівлі, побудованої з якісного, але сирої деревини складає близько 7%. Крім того, в результаті розпилювання колоди знімається внутрішня напруга, тому він не розтріскується і не піддається деформації не міняє своєї форми під час експлуатації, тобто, як говорять фахівці, його не "веде".

     Висока якість обробки лицьових поверхонь клеєного профільованого бруса, відсутність "синяви" і тріщин дозволяють використовувати цей брус без додаткової обробки стін.

      За теплоізоляційними властивостями і щільності прилягання клеєний брус не має собі рівних - пази і гребені по довжині бруса жорстко фіксують брус в стіні, не утворюючи щілин і зазорів ні в подовжніх, ні в кутових з'єднаннях. Настільки щільне прилягання брусів один до одного сприяє створенню надзвичайно жорсткої і міцної конструкції а обробка бруса в процесі його виготовлення антипіренами і антисептиками робить такі будинки надійними і довговічними. І, звичайно, не можна забувати про прекрасний зовнішній вигляд таких будинків.

Категорія: Советы застройщику | Додав: Anatoliy (22.05.2009)
Переглядів: 2839 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 5.0/35 |
Всього коментарів: 4
+3   Спам
2 Таня   (22.11.2010 00:00)
Щиро дякую за корисний матеріал по темі. НЕймовірно вдячна за красиву українську мову, бо більшість інофрмації наші компанії чомусь подають російською :-(

+2   Спам
3 Lyudmila   (26.01.2011 10:26)
Мені теж дуже сподобалася ця стаття happy happy happy

4 starhouse   (14.06.2013 14:48)
Будь ласка! Завжди раді Вас у нас... heart

+3   Спам
1 Malyutka   (12.11.2009 20:16)
Прекрасная статья! Очень благодарна вам.Только жаль, что на украинском.Пришлось воспользоваться переводчиком.Респект barbarian barbarian barbarian

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

  ПП "стАрхаус" © 2008-2019